Закріплення вміння читати букварні тексти з буквою л

Тема. Закріплення вміння читати букварні тексти з буквою л. Інтонаційне читання речень. Вправи на доповнення незавершених речень.
Мета: закріпити звукове значення букви л «ел»; удосконалювати вміння читати речення і зв’язні тексти з вивченими буквами; продовжувати роботу над формуванням умінь зіставляти звукові моделі та малюнки; розвивати аналітико-синтетичні вміння зі зву​ками і буквами; виховувати бережливе ставлення до іграшок.
Обладнання: складова таблиця, піраміди слів, предметні, звукові моделі (пенал, клей, лялька, альбом), індивідуальні предметні малюнки до гри «Чистюлька», вірш Г. Бойка «Бруднуля», малюнки до загадок, піраміди слів.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Повторення вивченого матеріалу
1 Фронтальне опитування
— Яку букву вивчили на попередньому уроці?
— Знайдіть її в касі та покажіть.
— Який звук вона позначає?
— Наведіть приклади слів з цим звуком.
— Пригадайте скоромовку, яку вивчили на попередньому уроці.
На дошці з’являються малюнки: лис з лисенятком, лось з лосенятком, лев з левенятком, а учні, дивлячись на них, промовляють скоромовку.
  
(Лис ласкає лисеня,
А лосиха – лосеня.
Лев ласкаво лапою
Левенятко лапає.)
2 Аналітико-синтетичні вправи
1)      Утворення та читання складів
2)      Читання пірамід
3 Зіставлення звукових моделей та малюнків
На дошці — малюнки: пенал, клей, лялька, альбом і картки з відповід​ними звуковими моделями.
 
— Назвіть слова, в яких ми чуємо звуки [л ], [л′].
III. Актуалізація опорних знань
Подивіться на дошку, знайдіть і назвіть зайвий предмет, до​ведіть свою думку.
  
  
Гра «Мікрофон по колу»
— Назвіть свою улюблену іграшку, розкажіть про неї.
— Як ви ставитесь до іграшок?
IV. Фізкультхвилинка
Притомилися, малята?
Час прийшов відпочивати.
Трава низенька-низенька,
Дерева високі-високі.
Вітер дерева колише-гойдає.
Пташки з вирію летять-прилітають,
А діти за парти тихенько сідають.
V. Повідомлення теми і завдань уроку
— А от про те, як треба ставитись до іграшок, ми і поговоримо сьогодні на уроці. Ви прочитаєте цікавий текст, пограєте у гру, по​слухаєте віршик і разом з’ясуємо, ким краще бути — «чистюль​кою» чи «бруднулею».
VI. Робота за Букварем (с. 40–41)
1 Розглядування ілюстрації (с. 40)
— Кого ви бачите на малюнку?
— Що вони роблять?
— Пригадайте, що потрібно взяти, щоб вимити ляльку?
— Як дівчатка ставляться до своїх іграшок?
2 Читання слів до тексту
— Поясніть написання слів Ліна, Ніла.
3 Робота над текстом
1) Самостійне читання тексту
2) Повторне читання
— Скільки речень у тексті?
— Які слова пропущені в реченнях?
3) Читання тексту ланцюжком
4) Аналіз змісту тексту з елементами вибіркового читання
— Як звали дівчаток?
— Що робили Ніла і Ліна?
— Знайти і прочитати, хто мив милом?
— Знайти і прочитати, що робила Ніла.
5) Творча робота
— Складіть інші речення до тексту.
VII. Фізкульхвилинка (гімнастика для очей)
Оченята роблять вправи:
Вліво, вправо, вліво, вправо.
Потім вгору, потім вниз
Оченятами дивись! (Вправи виконувати протягом 2 хв.)
VIII. Закріплення набутих знань
1 Гра «Чистюлька»
В учнів — предметні малюнки: мило, лялька, гребінець, стілець, зубна щітка, рушник, зубна паста, портфель, м’яч.
   
    
— Виберіть предмети особистої гігієни.
2 Бесіда про необхідність дотримання особистої гігієни
3 Відгадування загадки
Чим більше миється, тим меншим стає. (Мило)
4 Читання вчителем вірша Г. Бойка «Бруднуля»
Шапочка у глині,
Сажа на коліні,
Пальчики зелені,
Плаття у смажені.
У смажені навіть ніс,
На щоках сліди від сліз.
Отака Ганнуля,
Дівчинка-бруднуля.
Ранком вона встала —
Постіль не прибрала,
І надула губки:
Нащо чистить зубки? —
Умивалась нашвидку:
Бруд увесь на рушнику.
Отака Ганнуля.
Дівчинка-бруднуля.
Після дощику в дворі
Любо гратись дітворі,
Всі такі гарненькі,
Всі такі чистенькі.
Тільки де Ганнуля,
Дівчинка-бруднуля?
Вся замурзана, брудна,
Неохайна дуже —
Подивіться: ось вона
Влізла у калюжу.
Як у вашім першім класі
Ви зустрінете таку,
То скажіть їй хором:
— Сором!
Сором!
Сором!
5 Бесіда за змістом вірша
— Чи сподобалась вам дівчинка?
— Чому не сподобалась?
— З якими предметами особистої гігієни слід дружити, щоб не трапилось такого лиха, як з дівчинкою Ганнулею?
IX. Підсумок уроку
— Про кого ми читали текст?
— А про кого ви слухали вірш?
— Кого з дівчаток можна назвати чистюльками?
—​ На кого ви б хотіли бути схожими?

Комментариев нет:

Отправить комментарий