Звуки [л], [л′]

Тема. Звуки [л], [л′]. Позначення їх буквами Лл . Звуковий аналіз слів із твердими і м’якими приголосними. Поділ зв’язного висловлювання на речення: встановлення меж речення на слух і за графічними ознаками.
Мета: вчити учнів правильно вимовляти звуки [л], [л′], позначати їх літерами Лл («ел»); закріплювати вміння розрізняти функціональне значення звука і букви, виробляти навички звуко-буквеного аналізу слів; розвивати фонематичний слух, естетичні смаки; виховувати бережливе ставлення до тварин.
Обладнання: піраміди слів, предметні малюнки та звуко-складові моделі до них, фішки, макет сонечка, малюнки до загадок, зошити, плакат «Правильно сиди під час письма», презентація.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Повторення вивченого матеріалу
1 Повторення вивчених букв і звуків
2 Читання пірамід
3 Відгадування загадок, поєднання відгадок зі звуко-складовими моделями
III. Мотивація навчальної діяльності
1 Вивчення вірша з елементами ейдетики
2. Виділення звуків [л ] [л] з вірша
— Які звуки найчастіше зустрічаються в цьому вірші?
— Назвіть слова з цими звуками.
IV. Повідомлення теми і завдань уроку
- Отже, ви здогадались, що сьогодні на уроці ви вивчатимете зву​ки [л ] [л′], навчитеся друкувати букву, яка їх позначає на письмі. На вас чекають цікаві завдання, вправи, ігри. Разом спробуємо ді​знатися, у назвах яких тварин є звуки [л ], [л′]. А також пригадає​мо, як слід ставитися до тварин.
V. Ознайомлення з новим звуком
1 Артикуляція звуків [л ] [л], віднесення їх до приголосних
2 Аналітико-синтетичні вправи
1) Гра «Утвори склад»
2) Гра «Назви звук»
3) Гра «Утвори слово зі звуків і вкажи місце звука у слові»
[л′, і, с] [с′, і, л′] [л, о, с′] [ с, л, о, н ]
4) Робота в парах
— Пригадайте утворені слова і викладіть звукову модель най​довшого слова.
5) Гра «Добери своє слово»
VI. Ознайомлення з новою буквою
1 Розгляд та аналіз форми букви. Добір предметів з навколишнього середовища, схожих на нову букву
2 Назва і місце букви в касі
3 Друкування літер Лл у зошиті
Повторення правил сидіння за партою, вимог щодо того, як три​мати ручку і розміщувати зошит під час письма.
4 Утворення і читання складів
Гра «Знайди звук л»
Фізкультхвилинка
Лі-лі-лі! Лі-лі-лі!
Діти ми малі.
Працювали, натомились,
Відпочити захотілось.
Ла-ла-ла! Ла-ла-ла!
Захитались дерева!
Ли-ли-ли! Лі-лі-лі!
Гнуться віти до землі.
До сонечка зростали,
Височенькі стали
Від тепла і від водиці,
А ми сідаєм знову вчиться.
VII. Робота за Букварем (с. 38–39)
1 Розглядування малюнків (с. 38)
— Хто зображений на малюнку?
— Як їх можна назвати одним словом?
— У назвах яких тварин звук [л] стоїть у середині слова?
— На які групи можна поділити цих тварин?
— Яка користь людині від пташок?
— Як люди повинні ставитися до тварин?
2 Звуко-складовий аналіз слів малина
- З перших звуків слів утворіть слово
3 Читання складової таблиці
4 Читання колонок слів різними способами
Звернути увагу на те, що від зміни наголосу змінюється значен​ня слова.
5 Утворення слів з розрізних складів
6 Гра «Добери звук»
Ла.. ..ів..а л..л.. ..а
VIII. Фізкультхвилинка (гімнастика для очей)
Широко розплющу очі,
Роздивлюся все охоче.
(Учні максимально широко розплющують очі.)
Потім мружусь, наче киця,
І заплющую очиці!
(Учні міцно заплющують очі.)
Вправа повторюється 20 разів.
IX. Продовження роботи за Букварем
1 Розглядування ілюстрації (с. 39)
— Кого ми бачимо на малюнку?
— Що роблять діти?
— Що малює дівчинка?
— Що намалював хлопчик?
— Хто з вас любить малювати?
2 Гра «Мікрофон по колу»
— Що найбільше вам подобається малювати?
3. Читання тексту
Звертається увага на предметні малюнки, що є в реченнях.
Робота над текстом
— Скільки речень у тексті?
— Прочитайте перше речення, друге, третє.
— Який звук пропущений у слові третього речення?
4 Робота над змістом тексту
— Як звали дітей?
— Що мала Ліна?
— Чим малював Іван?
X. Підсумок уроку
— Які звуки ми сьогодні вивчали?
— Якою буквою вони позначаються на письмі?
— Пригадайте, про яких тварин ми з вами вели розмову.
—​ Як слід ставитися до тварин?

Комментариев нет:

Отправить комментарий