Звук [к]

Тема. Звук [к]. Позначення його буквами Кк («ка»). Логічні вправи. Робота з текстом «Миколин сокіл»
Мета: ознайомити учнів з буквою к («ка»), її звуковим значенням; формувати вміння виконувати синтетичні та аналітичні дії зі звуками; вчити читати склади, слова з новою буквою; розширювати уявлення про слова, що звучать однаково, але мають різне значення; збагачувати словниковий запас дітей; розвивати мовлення, мислення; ви​ховувати бережливе ставлення до братів наших менших.
Обладнання: предметні малюнки, звуко-складові моделі та фішки до них, макет сонечка, малюнок Колобка, презентація
Хід уроку
I. Організація класу
II. Мотивація навчальної діяльності
1. Гра «Впізнай казку»
— До нас на урок завітав казковий персонаж. Він дуже полюбляв співати:
Я по засіку метений,
Я на сонці печений,
Я від діда утік, я від баби утік
І від тебе втечу!
(Слайд 1)
— Здогадались, хто це?
—​ Назвіть героїв цієї казки.
(Слайд 2)
— Як же називається казка?
2 Складання звуко-складової моделі слова колобок
— Що ви можете сказати про перший і останній звук у цьому слові?
— Назвіть його.
—​ Як ви гадаєте, який звук будемо вивчати на уроці?
(Слайд 3)
III. Повідомлення теми і завдань уроку
(Слайд 4)
IV. Вивчення нового матеріалу
1 Ознайомлення з новим звуком
1) Виділення звука [к].
(Слайд 5)
.
2) Вивчення скоромовки (з елементами ейдетики)
3) Артикуляція звука [к], віднесення його до приголосних
2 Аналітико-синтетичні вправи
1) Гра «Утвори склад»
— Утворіть всі можливі склади зі звуком [к].
2) Гра «Назви звуки»
— Учитель називає склад, учні називають звуки, які його утво​рили.
3) Гра «Мікрофон по колу»
Учні добирають свої слова з новим звуком.
V. Фізкультхвилинка
Руки вгору підіймаєм,
А тоді їх опускаєм,
А тоді скоріш, скоріш
Тупай, тупай веселіш.
VI. Ознайомлення з новою буквою
1 Розгляд букви. Аналіз її графічної будови. Добір предметів з навколишнього середовища, схожих на букву к («ка»)
(Слайд 6)
2 Місце букви в касі
3 Повторення правил сидіння за партою, вимог щодо того, як тримати і розміщувати зошит під час письма
4 Друкування літер Кк у зошитах
5 Читання складів з вивченою буквою (прямих та обернених)
(Слайд 7)
VII. Робота за Букварем (с. 46)
1 Складання звуко-складових моделей слів: капелюшокмишка з указанням місця положення нового звука
2 Робота зі складовою таблицею
— Назвіть звуки, які позначають букви у червоних кружечках.
— Назвіть звуки, які позначають букви в синіх кружечках.
— Прочитайте надруковані склади.
— Які склади пропущені?
Читання складів по горизонталі, по вертикалі з нарощуванням темпу.
3 Добір слів зі спільними частинками за звуковим складом
Учні разом з вчителем пояснюють значення утворених слів. Звертається увага на слова: колос — колосок, колосок — колоски.
4 Робота з омонімами (без уживання терміна)
5 Читання слова волошки, складання з ним речення
VIII. Фізкультхвилинка (вправа для очей)
А тепер нове завдання —
Оченятам тренування:
Раз — дивлюсь удалечінь.
(3 секунди дивитись на об’єкт удалині.)
Два — в долоньці відпочинь.
(Перевести погляд на долоньку.)
Вправа повторюється 10 разів.
IX. Робота за Букварем (с. 47)
1 Читання слів у стовпчиках
2 Робота над текстом «Миколин сокіл»
1) Читання тексту вчителем
— Як звали сокола?
2) Хвилинка-цікавинка про сокола
3) Повторне читання тексту учнями
4) Аналіз змісту тексту
— У кого був сокіл?
— На що сів сокіл?
— Знайдіть і зачитайте, як Микола кликав сокола.
— Продовжіть речення «Миколка і сокіл — ...» (друзі).
X. Підсумок уроку
— З якими новим звуком ви ознайомилися на уроці?
— Дайте характеристику цьому звукові.
— Назвіть букву, якою він позначається на письмі.
— Пригадайте скоромовку, яку вивчили на уроці.
— Яке слово має кілька значень?
—​ Що ви запам’ятали про сокола?

Комментариев нет:

Отправить комментарий